Ekskursija į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą              (2016-10-28)

Ekskursija po Vilniaus senamiestį                         „Vilniaus senamiesčio ištakos"                (2016-10-10)

       Spalio 10d. mūsų vaikai dalyvavo įdomioje ekskursijoje po Vilniaus senamiestį. Ekskursija prasidėjo nuo paminklo karaliui Mindaugui. Čia prie mūsų prisijungė ir gidė. Klausydami jos pasakojimo, sužinojome, kad Vilniuje buvo trys pilys-Aukštutinė, Žemutinė ir Kreivoji. 

Mes aplankėme Vilniaus Žemutinę pilį. Pilys buvo įsikūrusios viena šalia kitos ir sudarė vientisą įtvirtinimų kompleksą, apjuostą mūriniais gynybiniais  įtvirtinimais su bokštais ir vartais, kuriuos saugojo sargyba. Žmonių gyvenamieji namai buvo nedideli ir mediniai, todėl dažnai kildavo gaisrai.

 

Žemutinėje pilyje pamatėme Šv. Onos ir Šv. Barboros bažnyčios pamatus, kurie stovėjo Gedimino kalno šiaurinėje papėdėje. Ją statė Žygimantas Augustas savo žmonai Barborai Radvilaitei.

Gidė papasakojo ir apie Aukštutinę pilį, tai yra Gedimino pilis.Pilis buvo medinė, bet po gaisro, valdant Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Vytautui, atstatyta mūrinė pilis.

 

Aukštutinė pilis buvo Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės centras.  Kreivoji pilis, stovėjo ant kalvos, kur dabar stovi Trijų Kryžių paminklas. Per užpuolimą pilis buvo sudeginta.

 

Išklausę pasakojimo apie pilis, mes ėjome į Katedros aikštę pagal gynybinę sieną.Yra išlikusios gynybinės sienos raudonos plytos. Katedros varpinė yra seniausias išlikęs Žemutinės pilies gynybinis statinys. Aikštėje yra plytelė, kurioje spalvotomis raidėmis parašytas žodis ,,Stebuklas’’.Vaikai, sugalvoję norą, linksmai sukosi ant plytelės. Čia ir baigėsi mūsų ekskursija.

Nors lauke ir buvo šalta, bet  vaikams ekskursija labai patiko.

 

Fotoreportažą parengė: Odeta, Deno mamytė

Pasaulinės košės dienos šventimas                                    kartu su Malsena                           (2016-10-06)

Netradicinės pamokos Mokytojų dienos proga (2016-10-05)

Klasės bendruomenės išvyka į Birštoną       (2016-10-01)

Svetainės kodas

 Pirmos pamainos laikas

 Planuok atostogas

 Užsuk į mokyklos tinklapį!

Domėkis pažanga TAMO dienyne

 

 Pasidžiauk elgesio vertinimu dienyne

Siek aukštumų su Matematikos ekspertu

Draugauk su išmaniuoju Robotuku

Mūsų klasės moto

 Svetainė sukurta 2012-08-23